top of page

Beky

Beky a výstavy

  O mně

  První berňák v ČR, který běhal na oficiálních závodech agility (překážky na​
  large)!
​
  Jméno: Beky
  Říkáme jí: Bekoušek, Beruška, Godásek, Kudlanka, Bejka, ....
  Datum narození: 27.8. 2003
  Plemeno: bernský salašnický pes (Berner Sennenhund)
  Matka: Nela (bez PP)
  Otec: jméno neznámé (s PP)
  Sourozenci: Álinka, Rex
  Chovatel: -
  Majitel: Markéta Malinčíková
  Úspěchy z výstav: voříškiády- 1. a 3. místo
  Úspěchy ze sportů: 4 krát velmi dobrá v agility A1 (momentálně už
                                     nezávodíme)
  Zkoušky: LA1
  Zdraví: po operaci zánětu dělohy (je tedy vykastrována) a hned v zápětí torze  ​
  žaludku
  TATO FENA NEBUDE UCHOVNĚNA!!
  Výška a váha: 62cm, 32kg
  Zvláštnost: Narodila se s vrozenou vadou- zakrnělým ocasem (vypadá jako větší​
  australáček :0))
​
  Něco o Beky
  Beky jsme si dovezli z Týna jako našeho druhého pejska. Nejdříve jsme o dalším psovi ani neuvažovali, ale potom jsme se jeli podívat na tři nádherné štěňátka a jedno z nich mělo jít utratit kvůli již zmíněné vrozené vadě ocasu. Byla drobná oproti dalším dvěma sourozencům, ale nejaktivnější a všude první. Nakonec jsme neodolali a vzali si ji. První rok rostla tak nějak jako dříví v lese. Nikdo a zároveň všichni z nás byli jejími páníčky, ale ona byla opravdu dost divoký a obtížný pes na výchovu. Nikdo z nás pořádně nevědel, co s ní. Věci, které vyváděla snad až do jejich  čtyř let by člověka ani nenapaly, že by mohl pes vymyslet a nedej bože je i zrealizovat. Hledala jsem na internetu něco nového o psech, co by nám třeba pomohlo a našla jsem agility (tenkrát v ČR téměř v plenkách). Potom jsme našli Olomoucký agility klub KIRICAN a vydali se tam. Naštěstí jsem narazila na skvělou partu, se kterou trénujeme doteď i s našimi dalšími psy. Tenkrát se mi teprve otevřely oči jak je pes úžasné stvoření a že ho nemusím bít, řvát na něj a vyškubávat za obojek, aby mě pochopil a aby to konečně fungovalo. Stala jsem se Bekynčiným páničkem a následovaly měsíce a roky práce, ale té příjemné a té, co nám vytvořila skvělý vzájemný vztah a důvěru. Máme za sebou asi necelé dva roky  závodění, ale kvůli jejímu ocasu, který ji občas dělá zdravotní problémy, jsme závodění nechaly a dále děláme spoustu aktivit (agility, dogtreking, dogdancing, coursing) jen tak pro radost a zábavu. Potom doma cvičíme i různé triky a také protahování na balónech a krabicích.
Jinak je Beky velmi hravá, pracovitá, aktivní (až divoká), chytrá, ale aby té chvály nebylo moc, je také dost bázlivá (bojí se většinou cizích lidí a neznámého prostředí), má problémy s agresí vůči fenám, psům i štěňatům, což přičítám prvnímu roku a půl jejího života, kdy jsme socializaci a vůbec ničemu moc nedaly.:O( Také velmi ráda loví vše živé přes slepice, kočky, zajíce, myši, srny, koně, ježky atd. kromě lidí. Její oblíbená hračka je balónek, který vydává zvuky různých zvířat potom, co se jej někdo dotkne a pak různé balónky na provázku, pískátka nebo tahadla a plyšáky. Plavání není její nejoblíbenější zábava, ale když se hodně snažím, tak se nechá přemluvit. Beky moc nehlídá, protože na to má zbytek smečky, tak proč by to měla dělat ona. Vzteká se za plotem jen když jdou okolo psi nebo tam provokuje nějaká kočka. Když jsou ale ostatní psi zavření, tak i ona umí hlídat.
Je to můj první pes a moc ji děkuji za to, co mě naučila a že to se mnou vydržela. Nebylo to jednoduché, protože byla příliš složitý pes pro začátečníka, ale myslím že jsme to nakonec nějak zvládly a hlavně teď už opravdu nejsem začátečník.:O)) Beky je příliž zvláštní a složitá povaha psa, ale já ji asi právě proto tolik miluji! Bylo těžké se do ní vžít a vybudovat si dobrý vztah, ale podařilo se a já jsem za to vděčná především jí. Vždycky pro mě bude ta nej...!

bottom of page