top of page

      "Annie"

Adélka Farma Štěkot

  O mně
  První štěně katalánského ovčáka narozené v ČR!  Jméno: Adélka Farma Štěkot
  Říkáme jí: Annie, Enka
  Datum narození: 1.10. 2007
  Plemeno: katalánský ovčák (Gos d´Atura Catala)
  Matka: Délvidéki Pasztor Aura (www.gos.wbs.cz)
  Otec: Virko Du Vanil des Artses (www.gos.wbs.cz)
  Sourozenci: Aura, Abú
  Chovatel: Jana Čertíková
  Majitel: Markéta Malinčíková, Jana Malinčíková
  Číslo registace v ČR: 5
  Úspěchy z výstav: nadějná (v 9 měsících)
  Úspěchy ze sportů: 2011- kvalifikace (jako náhradníci) na MS dogfrisbee do

                                             USA v Super-Minidistance
                                           - po prvním kole 4. a po druhém 9. místo na ME v

                                             Belgii v kategorii Starters (freestyle)

                                    2013- 3. místo ve freestyle Starters- Opole (PL)

                                           - postup do kategorie Open

                                    2014- 3. místo v Paralelním Timetrialu
  Další úspěchy doufejme teprve přijdou!:0)
  Zkoušky: ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa)
  Zdraví: dědičné luxace patel (Annie je po 4 operacích), DKK a DKL

                nevyšetřeno

  TATO FENA NEBUDE UCHOVNĚNA!!
  Výška a váha: 46,5cm, 16kg
  Zvláštnost: pořád se točí do kolečka (jen na pravou stranu) :0)   Něco o Annie
   Annie jsme si dovezli z Nymburka z tenkrát jediné české chovné stanice od paní Čertíkové. Tehdy to sice nikdo nemohl vědět, ale byla to chyba. I když bych už neměnila ani náhodou, protože Annie je skvělá a velká bojovnice. Když měla Annie zhruba rok a půl, tak jsme zjistily že má luxaci patell na obou zadních nohách a že musí bezpodmíněčně na operaci. Její postavení zadních nohou je celé atypické, takže s každou nohou musela jít na operaci dvakrát. Problém s chovatelkou je v tom, že začala tvrdit že jsme tento problém Annie způsobili tím, že jí údajně nedáváme najíst a moc ji přetěžujeme. Tohle tvrzení ale mohu s klidem vyvrátit, protože máme potvrzeno od ortopedů a několika běžných veterinářů, že její luxace je opravdu dědičná. Protože tohle vyšetření není u katalánského ovčáka povinné k uchovnění, tak paní Čertíková chová na těchto psech (rodičích Annie) dál jako by se nic nedělo a tyto štěňata bohužel prodává po celé Evropě.
S Annie se od malička věnujeme především agility, dogfrisbee a také ve volných chvílích pasení ovcí s pomocí ovčáckého psa. Trénujeme v Olomouckém klubu KIRICAN. Agility pod vedením Veroniky Urbáškové, dogfrisbee u Markéty a Veroniky Urbáškových a Lucie Schönové. Pasení většinou jak se co naskytne a poslušnost a ostatní věci učím své psy sama. Annie strašně miluje tyto naše aktivity, ale i ty běžné, co děláme doma jako třeba nácvik různých triků, protahovací cvičení na balónech a krabicích nebo obvyklé hraní si s hračkami. Při těchto aktivitách vyniká především svou rychlostí, ale je i obratná a velmi chytrá.
Jinak je Annie nekonfliktní, neuvěřitelně hodná (ale s výjimkami), uštěkaná, hravá a velice inteligentní katalánka. Když pracujeme, tak je většinou tak natěšená až je trochu nervově labilní a občas psychicky úplně mimo realitu.:O) Co se týká běžných věcí, tak nerada plave (chodí si namáčet nohy jen tam, kde jí nehrozí, že by snad musela omylem plavat) a pořád dělá již zmíněná kolečka směrem vpravo. Z hraček nejvíce miluje tahadla a frisbee disky, také pískací (i nepískací) plyšáci nejsou k zahození (s těmi si hraje většinou před spaním) a míčky už méně, ale dá si říct. Věci , zvířata a lidi okolo ní ji moc nezajímají, když to není něco vyjímečného, takže kromě koček, které se naučila „vraždit“ od naší berňačky Beky, zvládá vše okolo sebe relativně v pohodě. A abych nezapomněla, tak je také skvělý hlídač a když po ní nic nepotřebuji, tak také velký spáč.
Nejvíce jsem jí vděčná za to, jak zvládla svoje čtyři operace statečně a bojovala za každé situace, aby mohla konečně bezbolestně běhat.
Je to moje milovaná pracantka, i když mě taky někdy zlobí, ale to i já ji. :O))

bottom of page