top of page

Annie a ....

.... dogfrisbee:

S Annie se věnujeme dogfrisbee již od štěňátka. Já jsem se učila házet ještě před tím než Annie přišla do naší smečky, ale práci mi to vůbec neusnadnilo (se psem to bylo ÚPLNĚ jiné). Házet jsem se učila u Markéty Urbáškové a potom jsem trénovala především u Veroniky Urbáškové a občas u Lucky Schonové. Začaly jsme závodit, ale nedlouho potom se u Annie objevila Luxace patel na obouch zadních nohách. Téměř dva roky jsme nemohly pořádně nic dělat, takže máme za sebou dohromady asi necelé dvě závodní sezóny. V roce 2013 jsme se posunuly do Openu. Annie frisbee velice miluje, ovšem jako vše u čeho se může hýbat a šílet. Je to hlavní sport, kterému se věnujeme a snad i dál věnovat budeme. Miluju chvíle, kdy spolu můžeme hrát frisbee.

foto: Ivana Rychlá

foto: Pavel Humpolec

.... agility:

Agility se věnujeme také od malička. Opravdu jsme spolu makaly na sbíhaných zónových překážkách, stahovačkách okolo bočnic atd. Plány nám téměř na dva roky překazily již zmíněné Luxace patel. Návrat byl už hodně těžký a jelikož Annie je u agility "trochu" šílená, tak těžký hlavně pro mé nervy. Nakonec jsem si řekla, že budeme běhat agility opravdu jen rekreačně a pro radost. Ulevilo se mi a daleko více si to teď spolu dovedeme užít. Pracujeme na dva krát dva slalomu a sem tam se ukážeme někde na neoficiálních závodech. Možná si občas na nějaké oficiální závody vyjedeme, ale bez nějakých ambicí.... kdo ví?? 

Jinak Annie agility stráááášně baví, je velice rychlá a obratná ..... jen je občas i nezastavitelná. :o((  :o)

foto: Markéta Urbášková

foto: Petr Drábek

.... pasení ovcí:

U Annie se to nedá úplně nazvat pasením ovcí, protože často chodíme pást i krávy. Annie je povahově dost silná na to, aby zvládla pást krávy nebo i opravdu velká stáda ovcí. Neustále štěká a často je divočejší, proto se možná hodí více na početnější stáda. Jsme rádi, že má velkou vlohu pro pasení, protože bychom rádi udržely tyto vlohy pro původní práci v tomto skvělém plemeni. Tento "sport" máme spíše jako rekreaci a zábavu, na pastviny se dostaneme jen párkrát ročně. Ale i přes to již máme zkoušky ZVOP (základní vlohy ovčáckého psa) a časem se chystáme i na zkoušky HWT (Herding working test).

foto: Štefan Malinčík

foto: Lucie Schonová

bottom of page