top of page
Vanilka a ....
.... dogfrisbee:

​S Vanilkou se dogfrisbee věnujeme od štěňátka. Nejdříve měla  docela velký problém s chytáním a pořád jsme neměly vhodnou metodu pro vyřešení tohoto problému. Bohužel jsme tímto strávily asi rok a k ničemu to nevedlo. Nakonec jsme i tento problém vyřešily a teď už trénujeme všechny možné prvky do freestylu (overy, vaulty, flipy, dogcatch, multiple,....) i dlouhé hody na distanční závody. Vanilku frisbee velice baví a disky miluje, tudíž je práce na dogfrisbee s ní velice zábavná a hravá. Do noty nám hraje i to, že je velice chápavá a vnímavá pro všechny prvky ve frisbee i okolo něj a vše se snadno dokáže naučit. Nyní již druhou sezónu závodíme i ve freestylu, hned první rok jsme se probojovaly z kategorie Starters do Openů. Startujeme na závodech v ČR i v zahraničí.

foto: Lucka Schönová

.... agility:

Jak už bylo řečeno, Vanilka je velice chápavá, takže pro ni není problém naučit se vnímat všechny ty otočky a přeběhy a u toho ještě pojmout povely. Je také velice rychlá, takže agility je pro ni ideální a velice zábavný sport. Vanilka agility miluje stejně jako my. Začínaly jsme s ní běhat v Olomouckém klubu Kirican u Veroniky Urbáškové. Tam se toho Vanilka mnoho naučila a to hlavně z techniky. Po zrušení tohoto klubu jsme si založily vlastní školu pro výcvik psích sportů (Psí centrum Jonatán), takže teď trénujeme tam. Vanilka jezdí na závody agility od roku 2014.  Frisbee ale zabere většinu víkendů, takže ještě na moc závodech nebyla. Její panička je teprve začátečník v agility (je to její první pes), takže se jim snad bude do budoucna dařit.

foto: Markéta Malinčíková

foto: Petr Drábek

.... pasení ovcí:

Pasení ovcí se věnujeme spíše rekreačně, ale máme rádi když psi dělají a umí dělat svou původní práci. Pro katalány je to pasení oveček a proto by jsme chtěli udržet vlohu pro tuto práci v  tomto skvělém plemeni. Vanilka je na ovečky jak stvořená a velice si tuto práci oblíbila. Na pastviny jezdíme párkrát do roka, když to čas dovolí a povedlo se nám již složit ZVOP (základní vlohy ovčáckého psa) zkoušky. Chtěli by jsme časem ještě dotrénovat na zkoušky HWT (Herding working test). Ovečky jsou prostě neeej....

foto: Lucka Schönová

bottom of page