top of page

Starší "novinky"

15.3. 2015 Lila i Vanilka úspěšně složily zkoušky z canisterapie (PTCTP), takže tvoříme dva nové CT týmy. Nyní je naše pracoviště především u dětí v Teplických lázních. :o)

Závody v Majetíně byly úspěšné pro mě s Enkou, kde jsme doslova

vybojovaly 3. místo v disciplíně Paralelní TimeTrial.

Závody v Židlochovicích byly zase úspěšné pro Standu se zapůjčeným

psem Jimmem (díky Páje Slepicové). Moc se jim dařilo v prvním kole SuperMinidistance

a také v DogDartbee, kde nakonec získali krásné 3. místo.

23.2. 2014 jsme se zúčastnily výstavy psů (DuoCacib) v Brně. Obě naše fenky byly velice úspěšné a získaly super posudky. Vanilka dostala známku V1 a tituly CAC, CACIB, BOB, Lila získala známku V1 a tituly CAJC a BOJ!!

Na jaře jsme také hodně fotili a všechny z těchto fotek můžete vidět          .

Také jsme se společně s Beky byly vyfotit u Radky Vrublovské. Fotky jsou v odkaze výše s ostatníma.

Rádi bychom popřáli všem hodně štěstí, zdraví a úspěchů v roce 2014! 

 

Nyní máme zimní odpočinek od závodění, tak si užíváme procházek a menších tréninků doma. Vánoční svátky jsme si užili a pejsci dostali pod stromeček spoustu dobrot i užitečných věcí.

 

Poslední dobou zbylo více času na fotky a videa. Všechny fotky z podzimu jsou          , fotky Lily z dogfrisbee           , video Vanilky na agility          a Vanilka s nově dodělaným slalomem           . 

Annie i Vanilka již mají hotový slalom. Annie se chystá na agility závody už začátkem února a Vanilka v březnu.

26.-27.10. 2013 jsme se zúčastnili distančních dogfrisbee závodů na ukončení sezóny (Bye-Bye Summer DiscDog Fun Weekend) ve Dvoře Králové. Tam naše frisbee družstvo Pohořanští vidláci získalo výhru družstev za celou dogfrisbee sezónu. Je to velký úspěch a článek o všech z našeho družstva najdete v lednovém čísle časopisu Psí sporty.

Dalšími úspěšnými závody pro nás byly distanční závody v Majetíně, které se konaly 26.-27.9. 13.

S Vanilkou jsme se hodem dlouhým 47,5 m kvalifikovaly na MČR 2014.

27.8. 2013 oslavila naše Beky 10. narozeniny. Je to krásný věk a Beky je pořád ve výborné kondici. Pár fotek je            .

23.-25.8. 2013 se konalo ME v dogrisbee. Tentokrát jsme všichni vyrazili do Švýcarského St. Gallen. Výkony našich týmů byly vynikající. Já s Enkou jsme v prvním kole freestylu předvedly údajně nejlepší freestyle za naši kariéru. Čekalo nás také příjemné setkání s katalánskou rodinkou z Rakouska.

Vrcholem víkendu byla výhra ceny nejlepšího státu Evropy!

Víkend ​15.-16.6. 2013 jsme strávili na distančních závodech v Petrovicích. Já jsem závodila s mojí Enynkou. Nejúspěšnější byl pro nás TimeTrial, kde jsme se umístily na 8. místě. Staňa závodil se psem naší kamarádky Strikem. Ten měl více štěstí a v celkem velké konkurenci skočili v Quadrupedu na krásném 4. místě. Tímto jim chci ještě jednou pogratulovat!

1.-2.6. 2013 jsme vyrazili do Holandska na klubovou výstavu katalánských ovčáků. Vanilka nás trošku vyděsila, protože zhruba hodinu před začátkem výstavy skočila při honu za kočkou do rybníka, který vypadal spíše jako bažina. Následující hodinu jsme tedy strávili běháním po kempu a pročesáváním, aby Vanilka stihla uschnout. Nakonec se to podařilo a Vanilka vyběhla na výstavní plac v plné kráse. Nakonec vybojovala v třídě otevřené mezi opravdu velkou konkurencí 4. místo a známku Excellent 4. Lila měla v době výstavy necelých 6 měsíců a vystavovala tedy ve třídě štěňat. Tam byla opravdu velice úspěšná a skvěle se předvedla. Nakonec z toho bylo 1. místo v celé třídě štěňat a známka velmi nadějná 1. Jsem na ni moc pyšná!

 

O víkendu 11.-12.5. 2013 jsme se s Enkou a Vanilkou zúčastnili dogfrisbee závodů v Opole (PL). Byl to docela úspěšný víkend. Vanilka závodila v distančních soutěžích a výborně chytala. S Enkou jsme soutěžily ve freestylu v kategorii Novice. Po prvním kole jsme obsadily 2. místo a nakonec jsme se umístily na krásném 3. místě!

Užili jsme si spoustu legrace i když nám počasí příliš nepřálo, tímto děkuji všem zúčastněným.

V sobotu 23.3. 2013 jsme vyrazili na první dogfrisbee závody do Dvora Králové. Annie s námi nejela, protože bohužel hárala. Nakonec jsme s sebou měli Vanilku a Lilu. Lila fandila v publiku a Vanilka závodila v Dogdartbee. Chytila jeden hod za 30 bodů a jinak se nám moc nedařilo, protože byl opravdu prudký vítr a velká zima. Fotky od Radky Vrublovské:

V sobotu 23.3. 2013 večer jsme se po mé nominaci zúčastnili vyhlašování ankety Kynolog Roku 2012. Má nominace byla v kategorii Trenér roku a díky hlasům lidí jsem skončila na krásném 14. místě. Díky moc všem!

Lila roste jako z vody a proto přináším fotky z jejich necelých třech měsíců. Nové fotky půjdu každou chvíli vyfotit, tak snad brzy budou i ty aktuální.... :o)

V pátek 8.2. 2013 jsme se brzy ráno vydali na cestu do Holandska pro náš přírůstek do smečky, fenku jménem Lila de Bellagosca. Užili jsme si skvělý víkend a poznali velmi milé a příjemné lidi s jejich stejně skvělými katalány Xenou, Tichem, Divou a Pastorou. Počasí také docela vyšlo, takže krásné procházky podél moře a zkoumaní tamních měst.

Fotky z Holandska jsou          a pár nových fotek z procházky ve sněhu          .
Více o Lile          . K mání je tam už i odkaz na její první video. Také několik fotek z prvního dne u nás   
       .

V neděli 3.2. 2013 jsme zase jednou vyrazili na výstavu DUO CACIB do Brna. Nikdy to pro nás nebyla nijak velká zábava, ale teď se k tomu přidala i velká nechuť. Jakým způsobem se ke psům chová naprostá většina vystavovatelů mě opravdu zaráží. Příště se mi tedy pro změnu na jakoukoliv výstavu nebude chtít díky těm všem "milovníkům psů".

Na Vanilku jsem velice pyšná, vždy trénujeme narychlo týden před výstavou chůzi u nohy a výstavní postoj a ona to opět skvěle zvládla. I když byl celý ten den na ní psychicky hodně, tak vše dokončila bez jediné chybky. Je to naše hvězda a vysloužila si tituly CAC, CACIB, BOB a skvělý posudek.
Všechny fotky          . :o)

Mezi svátky jsme každý den chodili na procházky do lesa, jednou za námi přijela i kamarádka Janča s Jimmou a tak jsem s sebou vzala i foťák. Výsledek můžete vidět          .

Vánoce dopadly skvěle. Každý dostal to, co si přál a i něco navíc jako překvapení. Já jsem dostala celou výbavičku pro naši malou princeznu, která k nám přijde už v první polovině února. Novinky o ní          !!
Pár fotek z Vánoc máme taky, takže vše dodám až je stihnu upravit.

14.-16.12. jsme se všichni vydali na Vánoční "cvičákový" víkend do Prostřední Bečvy. Užili jsme si sněhu, procházek a také spousty her, jídla a pití. Prostě byla opět veliká sranda a psiska byli spokojení.
Fotky přidám hned jak budu mít trošku času. Fotky od Lucky jsou          .

Dne 10.12. 2012 se v holandské chovné stanici Bellagosca narodilo 7 krásných štěňátek ( 3 fenky a 4 kluci). Po dlouhém dopisování s majiteli této stanice a netrpělivém , ale krásném čekání se narodily tyto štěňátka, mezi kterými se nachází i naše budoucí princezna. Už se na ni moc těšíme!

V sobotu 10.11. 2012 jsme navštívily se všema holkama chiropraktika jménem Stuart Brock. Vanilka je v naprostém
pořádku, Beky měla ve svých devíti letech jen dva malé bloky na páteři a malinko pohnutou pánev, což bylo hned napraveno. Enka dle očekávání dopadla hůře. Měla zablokovanou páteř, žebra, zápěstní a zánártní kosti a také dost posunutou pánev na pravou stranu. Z velké části je to nejspíše následek operací luxace patel, které prodělala. Stuart jí napravil co se dalo, teď budeme 14 dní trénovat cvičení na nápravu pánve a potom jedeme na druhé "sezení". Snad i Eny bude nakonec v pořádku.

27.-28.11. 2012 jsme se zúčastnili distančních dogfrisbee závodů Bye- Bye summer ve Dvoře Králové. Naše výsledky

byly průměrné, ale holky (Vanilka a Annie) byly moc šikovné. Byl tam první sníh, potom velké bláto a také nějaký

ten větřík se slušnou zimou. Nakonec to ale byl zábavný víkend plný punče, svařáku a také výborného

tvarohového dortu.... :o))​ ​V neděli 14.10. 2012 jsme se zúčastnili neoficiálních agility závodů v Herolticích. Annie se velice snažila,

ale shodila pár latěk a Vanilce se dařilo, takže obsadila krásné 3. místo.
Přes zimu konečně úplně docvičíme slalom a zóny a potom hurá na oficiální závody. :o)  (foto: Jana Kochanová)

 

4.- 7.10. 2012 jsme se jeli podívat na MS agility do Liberce. Byla to opravdu skvělá podívaná a super výkony. 

Velice příjemně strávený víkend s kamarády a těm také děkuji, ČR mělo velký a hlučný funclub a mexická

vlna nakonec taky vyšla, takže nezapomenutelné zážitky. :o)                                                       (foto: Zuzana Břehová)

bottom of page