top of page
Fotografování
IMGP2248-1.jpg

INFORMACE K FOCENÍ A CENÍK

 

Fotografování párů, rodin, dětí , zvířat. Dále focení těhotenské a pouze okrajově i newborn (novorozenecké). Možnost nafocení svatby nebo jiné akce.

Lokalita focení:

Exteriér - Olomouc, Přerov, Hranice a okolí (konkrétní místo vybereme společnou domluvou)

Ateliér – Výkleky 112 (naproti pizzerie U lomu)

Objednávky:

Objednávky jsou možné do zprávy na mé foto stránce, telefonicky nebo e-mailem.

FB: Foto- Markéta Malinčíková

Telefon: 608378687

E-mail: bekynka112@centrum.cz

Web: www.gosina.cz

IG: gosinacz

 

Ceny:

Běžné focení (rodina, děti, zvířata, těhotenské,…)

  • Jedna upravená fotografie v elektronické podobě – 300 Kč

  • Více než dva objekty na fotografii - 350 Kč

  • Cca 45-90 minut focení na předem domluveném místě

  • Vlastní výběr fotek k úpravě z neupravených náhledů

Focení v ateliéru

  • Jedna upravená fotografie v elektronické podobě – 300 Kč

  • Více než dva objekty na fotografii - 350 Kč

  • Cca 30-60 minut focení , adresa ateliéru je Výkleky 112

  • Vlastní výběr fotek k úpravě z neupravených náhledů

Speciální úpravy a retuše navíc nebo skládání fotek - cena dle dohody, podle náročnosti úprav

Svatby

  • ZÁKLADNÍ – zhruba 3 hodiny focení (obřad, společné skupinové focení, focení novomanželů),

vlastní výběr z náhledů, zhruba 70-100 upravených fotografií v el. podobě - 9 500 Kč

 

  • CELÝ DEN –zhruba 7 hodin focení (přípravy a líčení, příjezd svatebčanů, obřad, společné

skupinové focení, oběd, focení novomanželů, krájení dortu, házení kytice, první

tanec), vlastní výběr z náhledů, zhruba 130-200 upravených fotografií v el.podobě - 15 000 Kč

 

Jak to chodí?

Objednáte se ke mě na focení, napíšete jakou máte představu a místo focení společně vybereme. Den vymyslíme podle Vašeho a mého času, počasí a také slunce.  Potom vše nafotíme, určitě bych nerada žádný spěch a stres, vše v pohodě a s trpělivostí. Na místě prosím o zálohu 500 Kč, která se Vám potom automaticky odečte z konečné ceny focení. Potom fotky stáhnu, přeberu a posílám Vám náhledy k výběru přes úschovnu. Doplatek je potom na účet, dle počtu vybraných fotografií. Náhledy k výběru zasílám většinou maximálně do týdne od focení. Upravené fotografie jsou hotové zhruba za 2 – 4 týdny od obdržení Vašeho výběru.

Originály fotografií u mě zůstávají po dobu 1 měsíce od odevzdání zakázky, upravené JPG nemažu. Takže se klidně ozvěte v případě ztráty mých fotografií, ale v případě nějakých reklamací nebo nesrovnalostí či dodělávek se prosím ozvěte do uvedené doby jednoho měsíce.

Neupravené fotografie neposkytuji! Neupravené fotografie slouží pouze jako náhled pro výběr fotografií k úpravě a tak je prosím nikde nezveřejňujte bez mého svolení. Autorské právo na fotografie mám jen já.

Ideální období pro focení bříška, tedy focení těhotenské je mezi  32. a 38. týdnem těhotenství. Pro focení novorozených miminek je ideální doba pořízení fotek do 14 dní věku miminka. Hlaste se tedy prosím již v těhotenství.

Tisk:

9x13 – 6 Kč

10x15 – 7 Kč

13x18 – 14 Kč

15x21 – 22 Kč

Další formáty tisku dle individuální dohody. Možnost také fotoobrazů na plátno, na hliníkovou desku či na dřevo. Dále také fotoknihy, fotosešity, kalendáře atd.

Možnost vybrat, zda chcete fotky ve variantě lesklé nebo matné.

Jak se obléknout a co s sebou?

Pro sebe i pro děti si klidně vezměte více oblečení.  Buď se nám bude hodit různé oblečení na různé situace či pozadí a nebo se můžete přeci jen venku ušpinit. Vybírejte oblečení důkladně, aby to na fotkách vypadalo hezky. Doporučuji ne příliš obrázků a nápisů, barevně se sladit a nebo případně vybrat raději neutrálnější barvy. Vzory na oblečení nevadí. Pokud si nebudete vědět rady, tak klidně napište, vyfoťte a zeptejte se. S psíma miláčkama s sebou vezměte oblíbené hračky, můžete třeba pěkný šátek nebo jinou rekvizitu, hodně pamlsků a také raději misku s vodou. Pokud pejsek nemá odložení, tak s sebou také tenký obojek a dlouhé vodítko.

Upozornění:

V ateliéru se fotí zábleskovými světly, je tedy potřeba počítat například z odlesky v brýlích, je tedy dobré zvážit, zda je mít při focení na sobě. Něco jsem schopná zachránit, ale jindy to možné není.

Pokud jste v nějakém ohledu nespokojeni se svým vzhledem, řekněte mi to dopředu a zkusíme použít ty nejlichotivější úhly focení a potom zkusím také trošku zapracovat v programu. Určité věci ale extrémně změnit nejdou, takže s tím prosím počítejte a zkuste se připravit na focení dle svých představ.

Fotky ve Vašem mobilním zařízení můžou vypadat hodně barevně a světlostí  jinak, než na počítači s kalibrovaným monitorem. Je potřeba s tím počítat a případně fotky překontrolovat i na jiném zařízení. Já se snažím fotky dělat barevně pěkné na mém počítači, který sedí s tiskem.

Jaké používám vybavení:

Fotoaparáty:

 Pentax K-1 (full frame),  Pentax K-3 (APSC)

Objektivy:

Sigma Art 80mm f/1.4, Sigma Art 35mm f/1.4, Pentax 50mm f/1.4, Tamron 70-200mm F/2.8, Pentax 18-135mm f/3.5-5.6

 

bottom of page